Позвонить
Viber
Instagram
Tiktok
YouTube

Односхилий дах будинку: просте та сучасне рішення

Односхилий дах будинку: просте та сучасне рішення

Односхилий дах — чим же він викликає все більший інтерес у людей, які прагнуть жити в комфорті, насолоджуючись естетикою свого житла? Невже багаторівнева складна конструкція покрівлі менш цікава? Відповідь досить очевидна. Його невисока вартість виконання, швидкість монтажних робіт, простота форми, а також гармонійний, сучасний вигляд створюють серйозну конкуренцію серед інших покрівельних конструкцій. Односхилий дах будинку чудово виглядатиме на житлі невеликої площі, де в основі проєкту закладено мінімалізм, енергоефективність та ергономічність.

Якщо вам до душі скандинавський стиль, його первозданна природна краса, спокій і затишок, або простота, але водночас сучасність і ефективність стилю хай-тек — цей проєкт точно для вас.

Сьогодні ми поговоримо про односхилі дахи, розглянемо, як вони влаштовані, який матеріал для покрівлі краще обрати і проаналізуємо всі переваги та недоліки такої конструкції.Односхилий дах хайтек

Будинок з односхилим дахом та його конструктивні особливості

Давайте детально розглянемо конструктивні особливості такої покрівлі.

Нахил в один бік.

Як видно з назви, основною особливістю є один схил даху, розташований під кутом до загальної конструкції будинку. Такий кут нахилу може варіюватися в межах 5–45 градусів.

Така велика розбіжність у градусах нахилу обумовлена вибором покрівельного матеріалу, його жорсткістю, площею проєктованого даху (на великих площах можливі просідання конструкції), кліматичними особливостями регіону будівництва (снігове, водяне та вітрове навантаження) і індивідуальними вподобаннями дизайнера.

Несуча система.

Може бути як дерев’яною, так і металевою. Розглянемо найпоширенішу в житлових будинках — дерев’яну.

Оскільки висота стін односхилого даху різна, крокви спираються на мауерлат (товстий брус, який несе основне навантаження покрівлі) вищої стіни та стійки по периметру даху. Також, для запобігання провисанню конструкції, крокви підсилюються підкроквяною ногою (додаткова похила опора). У деяких випадках мауерлат встановлюється і на нижню стіну.

Існують також варіанти кріплення крокв до основної вищої стіни не зверху на мауерлат, а збоку. Це потрібно, якщо конструкція не передбачає виступ покрівельного матеріалу за межі вищої стіни (наприклад, якщо це частина загальної конструкції).

Варіантів реалізації дуже багато.
Односхилий дах 3д модель

Гідро- та теплоізоляція.

Слід звернути особливу увагу на проєктування водовідведення з односхилого даху. При малому нахилі вода може накопичуватися та проникати всередину горища або, замерзаючи, пошкоджувати покрівельний матеріал. Достатній нахил даху сприяє кращому стіканню опадів (дощ, сніг).

Простота конструкції, відсутність коника (в звичному розумінні), а також внутрішніх кутів даху (ендов) робить дах добре захищеним від дощу. Теплоізоляційні властивості такого даху значно вищі, ніж у плоского.

Односхилий дах будинку з газобетону (особливості монтажу). Оскільки газобетон — досить крихкий матеріал, необхідно використовувати спеціальні анкерні болти для газоблоку. Також рекомендується влаштувати армопояс (цегляний або з U-блоку, залитого бетоном), на який ляже мауерлат зі кроквами.

У деяких випадках (якщо не передбачено виступ несучих стін) при монтажі дахів невеликої площі основне навантаження може припадати на стійки по периметру даху, які закриваються вітровими балками і зашиваються фронтонами.

Односхилий дах в будинку хай тек

Матеріал для покрівлі будинку з односхилим дахом

Розглянемо найпопулярніші матеріали, якщо плануєте будівництво будинку з односхилим дахом.

  • Профнастил. Широка кольорова гама профнастилу полегшить вам завдання при виборі загального дизайну будинку. Відносно довговічний, але тонкий матеріал. Незважаючи на наявність ребер жорсткості, ходити по такій покрівлі не варто — профнастил може прогнутися. Також, при пошкодженні захисного шару (подряпини від гілок або при транспортуванні), він швидко починає іржавіти. Проте невисока ціна, легка вага та простий монтаж роблять його досить популярним.
  • Металочерепиця. Дуже затребуваний матеріал при будівництві будинку з односхилим дахом. Чудова альтернатива натуральній черепиці, елегантно виглядає на будівлях різної архітектури. Швидкий монтаж, довговічність, різноманіття форм черепиці, її міцність — основні переваги такого покриття. Недолік — це «барабанний ефект», який підсилює звук під час дощу.
  • Бітумна черепиця. Односхилий дах будинку з таким покриттям завжди виглядає стильно, має хороші теплоізоляційні властивості. Існує багато варіантів. Але серйозними недоліками є складність монтажу, вартість і додаткова підготовка перед укладанням (спочатку конструкція обшивається OSB-плитами).

Переваги та недоліки будинку з односхилим дахом

Переваги такого даху:

  • Будівництво будинку з односхилим дахом обійдеться дешевше, ніж інших проєктів зі складною покрівлею. Тут мінімум підрізок покрівельного матеріалу, менше витрат пиломатеріалів і самого покриття.
  • Швидкість монтажу таких дахів досить висока, оскільки конструкція проста. За кілька днів можна перекрити будинок середньої площі.
  • Мінімум складних вузлів значно спрощує процес будівництва, позитивно впливає на вартість та терміни виконання робіт.
  • Можна розмістити систему сонячних панелей. При невеликому нахилі даху є можливість встановити панелі з автоматичним поворотним механізмом для ефективного захоплення світла.

Серед недоліків варто відзначити:

  • Занадто простий, непоказний зовнішній вигляд, який можна компенсувати сучасними технічними й дизайнерськими рішеннями.
  • Мало простору під дахом. Влаштувати мансардний поверх складно. Здебільшого цей простір використовується як горище або тільки під утеплювач.

Односхилий дах в будинку hitech

Наші готові проєкти будинків з односхилим дахом

Рекомендуємо вашій увазі проєкт будинку з односхилим дахом «Ден». Просторий одноповерховий будинок площею 170 м2 з терасою, освітленою ранковими променями сонця, не залишить вас байдужими. Тут поєднано сучасний європейський дизайн і простоту односхилої покрівлі.

Проєкт «Агат» — це двоповерховий будинок із газоблоку зі стильним односхилим дахом, який ідеально підійде для заміського житла, подалі від метушні та пилу багатоповерхівок. Великі панорамні вікна, відкриті лоджії та тераса на першому поверсі дозволять вам ще більше наблизитися до природи.

Фахівці компанії Еко-Дом з радістю проконсультують вас з усіх питань. Ви також можете самостійно переглянути портфоліо з прикладами наших робіт або замовити ескіз.

Не чекайте — телефонуйте вже зараз!!!

Share post: