Як побудувати недорогий теплий будинок?
Сучасне будівництво — це не завжди про новітні архітектурні рішення та сучасні матеріали. Сучасний дім — це, насамперед, висока енергоефективність і економічна доступність, це тепло, комфорт і ергономічність. Але як побудувати недорогий теплий дім? Як побудувати економний, але енергоефективний будинок? Це питання гостро стоїть перед багатьма забудовниками та власниками приватних земельних ділянок. Адже в нинішніх умовах вартість будівництва має бути виправданою, хоча б у довгостроковій перспективі. Недорогий і теплий дім можна вигідно продати в майбутньому, компенсувавши витрати, а часто ще й добре заробивши. Сьогодні ми детально розглянемо тему «як побудувати недорогий теплий дім».
Вибір матеріалу та технології для будівництва будинку
На цьому етапі планування закладається основна кошторисна частина всього будівництва. Тут необхідно вибрати матеріал, який відповідатиме високим вимогам, таким як: вартість квадратного метра забудови, низька теплопровідність, довговічність і достатня надійність для тривалої експлуатації.
Існує багато варіантів будівництва саме енергоефективного, теплого будинку, наприклад:
- ракушняк;
- керамічний блок;
- газоблок;
- шлакобетон;
- арболіт;
- каркасні стіни;
- дерев’яний будинок;
- будинок із зрубу.
Усі зазначені варіанти мають досить низьку теплопровідність за відносно невисокої вартості будівництва. Втім, серед них є два найоптимальніші варіанти за співвідношенням ціна/надійність/якість/енергоефективність. Будинок з газоблоку. Такі будинки дуже теплі, оскільки пориста структура газоблоку не дозволяє холоду проникати взимку, а влітку добре зберігає прохолоду. Товщина стін у газоблочному будинку може відрізнятися в залежності від вибраного блоку, проте, при використанні блоку 400 мм або 500 мм необхідність у товстому шарі утеплювача зникає. Будівництво такого будинку значно дешевше за зведення класичного цегляного. Будинок за канадською технологією (каркасне будівництво). Будинки, збудовані за канадською технологією, їх ще називають каркасниками, також підходять за всіма вищезгаданими критеріями. Каркасні будинки тепліші за газоблокові завдяки товстому шару утеплювача (здебільшого це мінеральна, кам’яна вата або еко-варіант — пресовані солом’яні панелі), який розміщується всередині конструктивних елементів будинку (стіни, підлога, стеля). Якщо хочете дізнатися, як побудувати економічний теплий дім, ці два варіанти будуть найбільш придатними.
На що звернути увагу або як побудувати недорогий теплий будинок з будь-якого матеріалу
Безумовно, сучасні енергоефективні матеріали мають усі необхідні якості для зведення теплих будинків. Але що ж з іншими матеріалами? Невже вони не підходять? Цілком підходять!
Розгляньмо детальніше, на що варто звернути увагу при будівництві теплого та недорогого будинку.
Фундамент. Основа будинку, яка несе на собі все навантаження конструкції. Під час будівництва справді енергоефективного будинку фундаменту приділяють особливу увагу. Заливаючи основу під майбутній дім, у траншеї створюють опалубку, використовуючи дерев’яні дошки, листи OSB, а після застигання бетону — її демонтують. Використовуючи технологію теплого фундаменту, можна суттєво зменшити тепловтрати конструкції. Замість звичної знімної опалубки встановлюють пінополістирольні плити або жолоби незнімної теплої опалубки, які залишаються в ґрунті як частина самої конструкції, виконуючи функцію утеплювача. Утеплення стін. Основні тепловтрати відбуваються саме через стіни. Якщо ж товщина стіни недостатня, може утворюватися конденсат при різниці температур і відбуватися промерзання стіни з подальшим її руйнуванням. Особливу увагу слід приділити саме утепленню стін.
В якості зовнішнього утеплювача зазвичай використовують:
- Пінополістирол;
- Пінопласт;
- Мінеральну базальтову/кам’яну вату;
У деяких випадках можна застосовувати додаткове утеплення зсередини. Наприклад, заповнити простір під гіпсокартоном мінеральною ватою або утеплити фольгоізолом. Дах і перекриття. У середньому до 35% тепла втрачається через дах і неутеплені перекриття. Використовуйте теплоізоляційні матеріали (звичайну або фольговану мінвату, екоутеплювачі) для утеплення даху та перекриттів (керамзит, рулонні мінеральні утеплювачі). Віконні конструкції. Щоб звести до мінімуму втрати тепла, встановлюють енергозберігаючі металопластикові вікна зі спеціальним металевим напиленням на склі. Обирайте багатокамерні склопакети (від двох-трьох камер), заповнені інертним газом аргоном. Також варто звернути увагу на кількість камер профілю (обирайте від 5 і більше). Вікна слід встановлювати за технологією теплого монтажу, а не просто на піну з металевими кріпленнями. Вхідні двері. Обов’язково повинні бути добре утеплені всередині конструкції. Інакше взимку вони будуть промерзати, а на них з’являтиметься лід або конденсат. Опалення. Від ефективності системи опалення безпосередньо залежать витрати на обігрів і загальна економічність будинку. Використовуючи конденсаційний котел (замість турбованого або атмосферного), ви суттєво підвищите ККД системи. У разі неможливості підключення газу використовуйте твердопаливні піролізні котли у парі з електрокотлами.
Тепла підлога також суттєво знизить витрати на опалення приміщення порівняно зі стандартною системою радіаторів. Вентиляційна система. Рекуперація повітря — досить нова, але дуже ефективна альтернатива класичній системі вентиляції. В її основі — передача тепла у теплообмінник рекуператора, замість викиду теплого повітря назовні (як у канальній системі вентиляції), з подальшою передачею тепла разом зі свіжим повітрям у будинок. Підсумок будівництва теплого будинку Сьогодні ми дізналися, як побудувати економічний теплий будинок, який тішитиме вас комфортом, сучасними технологічними рішеннями, низькими комунальними платежами і просто буде дуже затишним.
Хочете такий дім? Звісно, хочете! Звертайтесь за консультацією до компанії «Еко-Дім», фахівці якої допоможуть втілити всі ваші енергоефективні ідеї та зроблять усе за вас (замовлення будинку під ключ). До зустрічі!